Eid Ul Adha Greetings in Turkish : Happy Bakra Eid Wishes, Quotes, SMS, Messages, Images

Eid Ul Adha Greetings in Turkish :

Hindistan halkı, Bakra Eid veya Bakrid olarak bilinen Eid-ul-Adha veya Bakrid için hazırlanıyor. Keçi yetiştiricileri, koronavirüs pandemisine hazırlık olarak mallarını satmak için pazarlar kurdu. Bununla birlikte, koronavirüsü çevreleyen korkuların yanı sıra üçüncü bir dalganın potansiyel olarak ortaya çıkması nedeniyle iş dünyası etkilendi.

Bakra Bayramı, insanların Tanrı’ya olan sevgilerini ve bağlılıklarını göstermek için hayvan kurban ettikleri zaman kutlanır. Kurbanı önce ailesi, arkadaşları, fakir ve muhtaçlarla paylaşmalı, sonra yayınlamalıdır. Festival satıcılarının fotoğraflarına bir göz atıyoruz ve her yıl yaptıkları gibi sıkı çalışmalarını sergiliyoruz.

Kurban Bayramı Dilekleri

1. Bu Kurban Bayramı’nda, tüm dualarınız Allah tarafından cevaplansın.

Sana kalbinin arzusunu versin.

Kurban Bayramınız kutlu olsun!

2. Allahu Ekber, Allahu Ekber, Allahu Ekber…

Kurban Bayramı’nda dualarınızı okurken,

Allah sizden razı olsun ve tüm dilekleriniz gerçek olsun.

Kurban Bayramınız kutlu olsun!

3. Allah yarattıklarını sularken,

O da harikulade nimetlerini sizin ve sevdiklerinizin üzerine serpsin.

Kurban Bayramınız Mübarek!

4. Kurban Bayramı’nda, fedakarlıklarınızın takdir edilmesi ve dualarınızın Yüce Allah tarafından kabul edilmesi dileğiyle. Kurban Bayramınız mübarek olsun!

5. Allah buyuruyor: “Allah’a ne onların etleri, ne de kanları ulaşır. Ona ulaşan sizin takvanızdır. Böylece onları size hidâyet etmesinden dolayı Allah’ı teşbih etmek ve salih amel işleyenleri müjdelemek için sizin emrinize verdi.”

6. Kurban Bayramı’nda, fedakarlıklarınızın takdir edilmesi ve dualarınızın Yüce Allah tarafından kabul edilmesi dileği ile

7. Kurban Bayramı’nda Allah’ın sınırsız nimetleri size umut, sevgi, kahkaha iman ve bir buket sevinç getirsin.

8. Kurban Bayramı, kurban ve Allah’ın emrine bağlılık bayramıdır.

Allah bizleri hayatın her alanında aynı ruhla kutsasın. Kurban Bayramı, Allah’a iman dersi verir, ona inanın, o da size gönlünüzden geçeni versin.

9. Bu bayramda hayatınızın tabağı
Sulu kabablar ve tikkalarla dolu olabilir,
tepesinde mutluluk sohbeti
ve Aşk salatası ile kaplanmıştır!

Bu Hac’da, çok özel bir insan olduğunuzu bilmenizi isterim ve bu yüzden size bu özel günde tüm selamların en sıcaklarını göndermeye karar verdim. Mutlu Hac!

10. Mutlu ve mutlu bir bayram geçirmeniz dileğiyle! Sen ve ailen dualarımda ve güzel düşüncelerimde olacaksınız. Allah’ın selamı hiç bir zaman yanınızdan ayırmasın.

Kurban Bayramı Dilek Görüntüleri

Kurban Bayramı

 

Kurban Bayramı

Kurban Bayramı’nda Kurban

Kurban Bayramı geleneği, bir hayvanın kesilmesini ve eti aile, akraba ve arkadaşlar ve fakirler için üç eşit parçaya bölüştürmeyi içerir. Amaç, her Müslümanın et yemesini sağlamaktır. Kutlamanın açık bir bağlılık, nezaket ve eşitlik mesajı var.

Ancak Kurban Bayramı’nda kurban kesmenin amacı sadece Allah’ı razı etmek için kan dökmek değildir. Kurban Bayramı mesajını ilerletmek için adanmışların en çok sevdiği bir şeyi feda etmekle ilgilidir. Başka bir deyişle, fedakarlık, toplum hizmetine harcanan para veya zaman gibi bir hayvandan başka bir şey olabilir. Halifelerin et dışında kurban kesmelerinin tarihi emsalleri vardır. Neticede kurban kesmek, sünnetten ziyade âdet olan bir sünnettir. Kur’an’da et Allah’a ulaşmaz, kan da ulaşmaz, fakat ona ulaşan kulların sadakatidir.