Independence Day Wishes in Assamese : Happy Independance Day 2021 Quotes, Wishes, SMS, Messages

Independence Day Wishes in Assamese :

ভাৰতৰ স্বাধীনতা দিৱসৰ তাৎপৰ্য্যৰ বিষয়ে আমি নতুনকৈ জনাৰ প্ৰয়োজন নাই । সকলো ভাৰতীয় ইয়াক ভালদৰে অনুধাৱন কৰিব পাৰে । ১৫ আগষ্ট, এই দিনটোতে ভাৰতে বহু ত্যাগ আৰু বলিদানৰ পিছত ব্ৰিটিচ্ সকলৰ পৰা মুক্ত হৈছিল । আমি সেই দিনটোতে “স্বাধীনতা দিৱস” হিচাপে উদযাপন কৰোঁ । এই দিনটোত আমি সকলোৱে ইজনে সিজনক স্বাধীনতা দিৱসৰ শুভেচ্ছা বাৰ্তা আৰু স্বাধীনতা দিৱসৰ ফটো ইত্যাদি পঠিয়াই ভাৰতীয় হিচাপে আমাৰ গৌৰৱ প্ৰকাশ কৰোঁ । এই লেখাটোত আপোনালোকে স্বাধীনতা দিৱসৰ শুভেচ্ছা বাৰ্তা, স্বাধীনতা দিৱসৰ wishes 2021 আৰু স্বাধীনতা দিৱসৰ 2021 ফটো এই সকলোবোৰ পাব ।

Independence Day Wishes in Assamese

|amp|

1. স্বাধীনতা হৈছে সকলোৰে জন্মৰ অধিকাৰ আৰু আমি এখন স্বাধীন ৰাষ্ট্ৰ হিচাপে ধন্য

2. স্বাধীনতা হৈছে আপোনাৰ জীৱন যাপন কৰিবলৈ সক্ষম হোৱা, আপোনাৰ নিয়মৰ সৈতে আপোনাৰ পথ।

3. স্বাধীনতাৰ ওপৰত প্ৰকৃত সাৰাংশ হৈছে যেতিয়া আপোনাৰ বাক স্বাধীনতা, মত প্ৰকাশৰ স্বাধীনতা আৰু লগতে আপোনাৰ নিজা সিদ্ধান্ত লোৱাৰ স্বাধীনতা থাকে

4. আজি আৰু প্ৰতিদিনে আমাৰ দেশৰ বাবে প্ৰাণ উৎসর্গ কৰা সাহসী হৃদয়ক আমি এক বিশাল অভিবাদন জনাইছো।

5. জাতিক প্ৰেম কৰক আৰু জাতিৰ সেৱা কৰিবলৈ জীয়াই থাকক

6. মাতৃভূমিৰ প্ৰেমতকৈ ডাঙৰ প্ৰেম নাই, আমাৰ সাহসী হৃদয়ে আমাক এইটো শিকাইছিল। স্বাধীনতা দিৱসৰ শুভেচ্ছা!

7. আপোনাৰ নিজা সিদ্ধান্ত লোৱাৰ স্বাধীনতা থাকক

8. স্বাধীনতা দিৱস আমাৰ সকলোৰে বাবে এক স্মাৰক যে আমাৰ স্বাধীনতাক সহজ ভাৱে লোৱা বন্ধ কৰক

9. স্বাধীনতা দিৱসে আমাক আমাৰ জাতিৰ প্ৰতি নিষ্ঠাৱান আৰু সত্যবাদী হ’বলৈ আৰু সম্পূৰ্ণ হৃদয়েৰে সেৱা কৰিবলৈ সোঁৱৰাই দিয়ে

10. নিজৰ বাবে চিন্তা কৰিবলৈ সক্ষম হোৱা, নিজৰ বাবে কথা কবলৈ সক্ষম হোৱা, নিজৰ বাবে কাম কৰিবলৈ সক্ষম হোৱা, প্ৰকৃত স্বাধীনতাৰ অৰ্থ এইটোৱেই!

11. ১১. যদি আপুনি দেশৰ সেৱা কৰিবলৈ আৰু ইয়াত সুনাম আনিবলৈ সক্ষম হয়, তেন্তে সেইটো হৈছে স্বাধীনতাৰ সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ ব্যৱহাৰ।

12. দেশলৈ সুনাম কঢ়িয়াই অনাৰ প্ৰতিশ্ৰুতি আৰু বিকাশৰ প্ৰতিটো পদক্ষেপৰ সৈতে, আমাৰ দেশক গৌৰৱান্বিত কৰাৰ বাবে কাম কৰা, আমাৰ দেশৰ স্বাধীনতাৰ বাবে যুঁজ দিয়া সকলৰ বাবে এয়া হ’ব সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ ঘূৰাই দিয়া উপহাৰ।

13. বাক স্বাধীনতাৰ অৰ্থ এইটো নহয় যে আপুনি কাকো অপমান, উৎপীড়ন বা অসন্মান কৰাৰ অধিকাৰ লাভ কৰিব। এজনে সদায় সততা আৰু মৰ্যাদাৰে কথা ক’ব লাগে। স্বাধীনতা আৰু স্বাধীনতাক সন্মান কৰাৰ এইটোৱেই সঠিক উপায়

14. স্বাধীনতাক সন্মান কৰাৰ সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ উপায় হ’ল দেশলৈ সুনাম কঢ়িয়াই অনাৰ বাবে কঠোৰ পৰিশ্ৰম কৰা আৰু ইয়াক বৃদ্ধি কৰাত সহায় কৰা

15. আমি আমাৰ মাতৃভূমিক দিব পৰা সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ উপহাৰটো হ’ল তাইক প্ৰেম কৰা আৰু তাইক সন্মান আৰু মৰমেৰে বিকাশ কৰাত সহায় কৰা

Independence Day Images in Assamese

independence day wishes in assamese

independence day wishes in assamese 1

independence day quotes

স্বাধীনতা দিৱস ভাৰতৰ বাবে এটা অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ দিন। এই দেশপ্ৰেমমূলক অনুভূতিৰ গভীৰতা প্ৰকাশ কৰিবলৈ, এই বিশেষ দিনটো এজন গৌৰৱান্বিত ভাৰতীয় হিচাপে উদযাপন কৰিবলৈ আপোনাৰ প্ৰিয়জনলৈ এই বাৰ্তা, শুভেচ্ছা আৰু উদ্ধৃতি প্ৰেৰণ কৰক!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*